Pojkar 2012 CDR
Sikbg1

Sundbybergs IK P2012 CDR

SIK P2012 CDR består av ca 30 spelare och tränar 3 gånger i veckan.


Kontaktperson: Christoffer Gilli Berg
christoffer@sundbybergsik.se

P2012 CDR

19 feb, 2022
P2012 Central + P2012 Duvbo/Rissne = P2012 CDR Totalt är vi 32 spelare och 10 ledare.
Md amanda t rner ny bild   kopia   kopia

Amanda Carplind ny ordförande i Sundbybergs IK

30 apr, 2025
På årsmötet 2025 valdes Amanda Carplind in som ny ordförande i Sundbybergs IK Mer info om årsmötet kommer senare.

Mejlen åter tillbaka

4 apr, 2025
Nu fungerar mejlen åter igen. Just nu kan vi inte se några gamla mejl utan bara nya men jobbar på det.

Problem med mejlen

1 apr, 2025
Vi har för tillfället problem med vår mejl. Ber om ursäkt för problemet och hoppas att vi har åtgärdat det så snart som möjligt. Om ni behöver kontakta oss så kan ni ringa på telefonnummer 08-28 11 15
Här visas nyheter.

Om SIK Fotboll

Sundbybergs IK Fotbolls ambition är att erbjuda fotbollsträning av god kvalitet kombinerat med sunda värderingar och på så vis vara det bästa alternativet till både bredd och elit.

Alla som gillar fotboll och vill prova att följa vår läroplan och värdegrund får vara med – oavsett om drömmen är att bli fotbollsproffs eller bara att ha kul för stunden. Vi tolkar utveckling och framsteg utifrån varje spelares unika förutsättningar och mål – inte utifrån en serietabell eller kortsiktigt fokus på matchresultat.

Våra tränare och ledare är ideellt arbetande, utan betalning eller andra förmåner.


Vid intresse att spela i SIK klickar du här >>

För att läsa mer om vision och värdegrund klickar du här >>

Nyheter via RSS
Levererat av MyClub