Vi kommer spela 3 matcher med 2 x 15 minuter. Alla kommer att få medaljer.
Lite information om cupen när tiderna släpps.
https://www.procup.se/cup/cupstartgeneric900_skin01.php?ev=37908&lang=SVE
Tid
Hemmalag
Bortalag
Plan
söndag 06/04 08:00
Sundbybergs IK 2 la grön
Bollstanäs SK 2
Örvallen 1
söndag 06/04 09:00
FC Järfälla 2
Sundbybergs IK 2 la grön
Örvallen 2
söndag 06/04 10:30
Sundbybergs IK 2 la grön
IFK Aspudden-Tellus Gul-2
Örvallen 2
söndag 06/04 13:00
Sundbybergs IK 2 la grön
Ängby IF P14 Gul
Örvallen 1
söndag 06/04 08:30
Sundbybergs IK 1 la vit
Bollstanäs SK 1
söndag 06/04 09:30
FC Järfälla 1
Sundbybergs IK 1 la vit
söndag 06/04 11:30
Sundbybergs IK 1 la vit
IFK Aspudden-Tellus Gul-1
söndag 06/04 13:30
Sundbybergs IK 1 la vit
Ängby IF Svart
Den 17-18. augusti har vi möjlighet att hyra Sundbybergs stads kollogård på Gräddö i Stockholms skärgård. Vi tycker att det kan vara ett bra tillfälle att alla träffas, leker, spelar fotboll och bygger lagkännsla innan fotbollssäsongen börjar igen. Kostnaden kommer vara på 100 kr. Detta är pga att vi har inte riktigt fått ihop tillräckligt med pengar på vår försäljning så vi måste köpa in mat.
Man kan ta sig dit komunalt och det tar ca 1 timme.
Jag kommer att skicka en kallelse till detta. Svara på kallelsen och skriv in om ni som förälder kan tänka er att följa med och hjälpa till.
Att hjälpa till kan innebära, laga mat, grilla, ha lekar, handla.
Information om Gräddö:
https://www.sundbyberg.se/kultur-fritid/lokaler---boka-och-hyr.html
Gräddö kollogård ligger i Norrtälje skärgård. Under sommaren är det barnkollo på gården, men under våren och hösten kan föreningar inom Sundbybergs stad och skolor i Sundbyberg hyra Nabbokulla som är det största huset.
I Nabbokulla finns 38 sovplatser fördelat på sex sovrum (3 rum med 8–10 bäddar, 2 rum med 4 bäddar och 1 rum med 2 bäddar). Alla sängar är våningssängar och det finns madrasser, täcken och kuddar.
Här finns ett stort och fullt utrustat kök med spis, varmluftsugn, diskmaskin och husgeråd för cirka 50 personer. Det stora allrummet intill fungerar både som samlingsrum och matsal, med bord och stolar för cirka 50 personer.
Utanför huset finns en stor veranda med bänkar, en grillplats, en liten gräsmatta och skog runt om. Cirka 200 meter längre ner i området ligger en fotbollsplan och andra gräsytor. Här finns även en badstrand.