Hej,
Nu har vi uppdaterat med Spelschemat. Vi har 2 st lag anmälda och lagen kommer presenteras på samlingen så viktigt att komma i tid.
Bifogat finner ni information och förhållningssätt kring matcher inom SIK.
Vi vill även påminna om att bli ledare då vi endast är 2st ledare i laget just nu. Mer info eller anmälan görs till: oliver@sundbybergsik.se
Läs mer om internligan här: https://www.sikfotboll.se/sidor/internligan/
Tveka inte att höra av er om ni har några frågor!
Hej, förlåt för sen uppdatering fick precis veta av klubbledningen att det är cup på Sundbybergs IP på lördag så att våran träning är flyttad till Golfängarnas BP ( Dimslöjan 4, 17240 SUNDBYBERG ) Tiden kommer att vara 12:15 - 13:15
Hej, I helgen är det sista träningen innan sommaruppehållet.
Detta vill vi göra som en liten avslutning så det kommer bli mycket lek och sedan tänkte vi avsluta med match där det är barn mot föräldrarna. Så ni som kommer på lördag får gärna ha oömma kläder så att ni kan delta i föräldramatchen.
Höstterminen kommer dra igång v34 22/8.
Annars önskar vi tack för en jättefin vårtermin och önska alla ett superbra sommarlov och hoppas vi ses i höst när det drar igång igen.

















