Pojkar 2014 Ursvik Hallonbergen Ör
Sikbg1

Sundbybergs IK P2014 UHÖ

P2014 UHÖ består av ca 15 spelare och tränar 1 gång i veckan. Här hittar du vår lagkalender samt kontaktuppgifter till ledarstaben.

Kontaktperson: Oliver Broström
oliver@sik.org

Här visas nyheter.
Md amanda t rner ny bild   kopia   kopia

Amanda Carplind ny ordförande i Sundbybergs IK

30 apr, 2025
På årsmötet 2025 valdes Amanda Carplind in som ny ordförande i Sundbybergs IK Mer info om årsmötet kommer senare.

Mejlen åter tillbaka

4 apr, 2025
Nu fungerar mejlen åter igen. Just nu kan vi inte se några gamla mejl utan bara nya men jobbar på det.
Här visas nyheter.

Om SIK Fotboll

Sundbybergs IK Fotbolls ambition är att erbjuda fotbollsträning av god kvalitet kombinerat med sunda värderingar och på så vis vara det bästa alternativet till både bredd och elit.

Alla som gillar fotboll och vill prova att följa vår läroplan och värdegrund får vara med – oavsett om drömmen är att bli fotbollsproffs eller bara att ha kul för stunden. Vi tolkar utveckling och framsteg utifrån varje spelares unika förutsättningar och mål – inte utifrån en serietabell eller kortsiktigt fokus på matchresultat.

Våra tränare och ledare är ideellt arbetande, utan betalning eller andra förmåner.


Vid intresse att spela i SIK klickar du här >>

För att läsa mer om vision och värdegrund klickar du här >>

Nyheter via RSS
Levererat av MyClub