Sundbybergs IK - Strands IF
P19 Div.1 - Region 5
Dalkurd FF - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Vallentuna BK
Vaksala SK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Karlbergs BK
Sollentuna FK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - FC Gute
P19 Div.1 - Region 5
P19 Div.1 - Region 5
P19 Div.1 - Region 5
Sundbybergs IK - Sollentuna FK
Karlbergs BK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Vaksala SK
Vallentuna BK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Dalkurd FF
Sundbybergs IK - Enköpings SK FK
Strands IF - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Forssa BK
Falu BS FK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Sunnersta AIF
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Stockholm Södra Fotboll U17/U19.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 12:45- 12:50
* Promenad= kl. 12:50- 13:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 13:00- 13:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 13:10- 13:15
* Matchuppvärmning= kl. 13:15- 13:55
* Samling inför matchstart= kl. 13:55- 14:00
* Matchstart= kl. 14:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Vaksala SK P19 Regional.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 15:45- 15:50
* Promenad= kl. 15:50- 16:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 16:00- 16:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 16:10- 16:15
* Matchuppvärmning= kl. 16:15- 16:55
* Samling inför matchstart= kl. 16:55- 17:00
* Matchstart= kl. 17:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Nyköpings BIS U17.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 13:45- 13:50
* Promenad= kl. 13:50- 14:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 14:00- 14:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 14:10- 14:15
* Matchuppvärmning= kl. 14:15- 14:55
* Samling inför matchstart= kl. 14:55- 15:00
* Matchstart= kl. 15:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
OBS!:
Fogis- spelarförteckning ska göras till denna match.
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Tullinge TP U18.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 14:45- 14:50
* Promenad= kl. 14:50- 15:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 15:00- 15:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 15:10- 15:15
* Matchuppvärmning= kl. 15:15- 15:55
* Samling inför matchstart= kl. 15:55- 16:00
* Matchstart= kl. 16:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Arameisk-Syrianska U17.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 10:45- 10:50
* Promenad= kl. 10:50- 11:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 11:00- 11:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 11:10- 11:15
* Matchuppvärmning= kl. 11:15- 11:55
* Samling inför matchstart= kl. 11:55- 12:00
* Matchstart= kl. 12:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Nacka FC U17.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 15:45- 15:50
* Promenad= kl. 15:50- 16:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 16:00- 16:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 16:10- 16:15
* Matchuppvärmning= kl. 16:15- 16:55
* Samling inför matchstart= kl. 16:55- 17:00
* Matchstart= kl. 17:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Åkersberga FC P17A.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 10:45- 10;50
* Promenad= kl. 10:50- 11:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 11:00- 11:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 11:10- 11:15
* Matchuppvärmning= kl. 11:15- 11:55
* Samling inför matchstart= kl. 11:55- 12:00
* Matchstart= kl. 12:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
OBS!:
Sista dagen på sportlovsveckan.
HT Johan har tidigare i spelarchatten gått ut med och frågat vilka killar som är hemma för att match ska kunna bli av.
Dock måste man ha tränat åtminstone en gång under veckan för att bli kallad.
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en fredag kvälls träningsmatch borta vs Älta IF HU19.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 17:45- 17:50
* Promenad= kl. 17:50- 18:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 18:00- 18:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 18:10- 18:15
* Matchuppvärmning= kl. 18:15- 18:55
* Samling inför matchstart= kl. 18:55- 19:00
* Matchstart= kl. 19:00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs Syrianska FC U19.
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 13:45- 13:50
* Promenad= kl. 13:50- 14:00
* Uppladdning och ombyte= kl. 14:00- 14:10
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 14:10- 14:15
* Matchuppvärmning= kl. 14:15- 14:55
* Samling inför matchstart= kl. 14:55- 15:00
* Matchstart= kl. 15;00
* Speltid= 2 x 45 min
* Bollstrl= strl 5
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Vi kommer att denna dag spela en träningsmatch borta vs IK Frej Täby P18/19 (HT Johans förra lag).
Allmän info:
* Samling (lägga saker i omklädningsrummet)= kl. 08:00- 08:05
* Promenad/checka av planen= kl. 08:05- 08:10
* Uppladdning och ombyte= kl. 08:10- 08:20
* Matchgenomgång (ombytta och klara)= kl. 08:20- 08:25
* Matchuppvärmning= kl. 08:25- 08:55
* Samling inför matchstart= kl. 08:55- 09:00
* Matchstart= kl. 09:00
* Speltid= 2 x 45 min
Mvh
Ledarna SIK P19
Som United Fotbollsförening - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Sollentuna FK (1)
Spånga IS FK 1 - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - FC Järfälla 1
Danderyds SK FF 2 - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Sollentuna Utveckling FK 1
Åkersberga FC 1 - Sundbybergs IK
Österåker United FK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Vallentuna BK
Sundbybergs IK - Bollstanäs SK
Bollstanäs SK - Sundbybergs IK
Vallentuna BK - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Österåker United FK
Sundbybergs IK - Åkersberga FC 1
Sollentuna Utveckling FK 1 - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Danderyds SK FF 2
FC Järfälla 1 - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Spånga IS FK 1
Sollentuna FK (1) - Sundbybergs IK
Sundbybergs IK - Som United Fotbollsförening
18:25-19:00 Yta U1-4 (mellan gula linjerna)
19:00-20:10 Yta CD (50% mot ishallen)
17:15-18:00 Halvplan (Ishallen)
18:00-19:00 Helplan
17:15-18:00 Halvplan (Ishallen)
18:00-19:00 Helplan
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
18:00-18:45 Matchanalys i konferensrummet
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
17:15-18:00 Halvplan (Ishallen)
18:00-19:00 Helplan
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:00-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
18:40-19:30 Yta F
19:30-20:10 Yta EF
18:40-19:00 U1-4
19:00-20:10 CD
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:50-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:50-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
17:30-18:00 Halvplan (ishallen)
18:00-18:45 Helplan
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
Helplan
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:50-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
17:30-18:00 Halvplan (ishallen)
18:00-18:45 Helplan
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:50-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
17:30-18:00 Halvplan (ishallen)
18:00-18:45 Helplan
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:50-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
19:15-19:30 Yta U1-4
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:20 Halvplan (Ishallen)
17:30-18:00 Halvplan (ishallen)
18:00-18:45 Helplan
19:30-20:10 Yta EF
20:10-20:45 Halvplan (Löthallen)
19:35-20:10 Yta U3-4
20:10-21:10 Halvplan (Ishallen)
Inomhus
Mot Löthallen
Mot Löthallen
20:00-20:15 Uppvärmningsyta U3+U4
20:15-21:30 Yta C+D
19:45- 20:00 Samling
20:00- 20:55= Uppvärmning + styrka
20:55- 21:00= Avslutning
19:45- 20:00 Samling
20:00- 20:55= Uppvärmning + styrka
20:55- 21:00= Avslutning
20:00-20:15, U1-4 > 20:15-21:30, CD #, närmast ishallen
Kod för att komma in är 510232
kod 510232
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Kod Löthallen motionssal 1 är 171010
Uppvärmningsyta första 20 min, därefter planyta!
U första 20, därefter plantid
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 EF närmast Löthallen
19.55-20.15 U3+U4 närmast naturgräs; 20.15-21.30 EF Löthallen
18.45-19 U7 närmast naturgräs; 19-20.15 F (1/4 närmast naturgräs/löthallen)
Mer info kommer
Hej!
Johan- nya huvudtränaren håller i ett uppstartsmöte med killarna på kansliet.
Han går framförallt igenom vad som kommer att hända samt förväntas under säsongen 2024.
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla P19 killar!
Vi samlas i simhallens konferenslokal innan träningen för att avverka ett möte för att så fröet samt förhoppningarna om att kunna skapa ett spelarråd.
Vad mer som exakt menas med ett spelarråd tas upp på mötet.
Mvh
Ledarna SIK P19
Hej på er alla SIK P19 killar!
Denna dag har vi blivit tillfrågade av fotbollsutvecklaren på Stff att agera övningstrupp till UEFA B tränarutbildning på Skytteholms IP D-plan.
Att agera övningstrupp till en tränarutbildning är ett ypperligt tillfälle att få ev lära sig nya övningar, höra andra tränares röster, tränarutbildarna får se er spelare in action m.m.
Allmän info:
* Samling= kl. 14:30- 14:40
* Träningsgenomgång= kl. 14:40- 14:45
* Uppvärmning= kl. 14:45- 15:00
* Agera övningstrupp= kl. 15:00- 16:55
* Avslutning= kl. 16:55- 17:00
* Ha på er rätt kläder/utrustning efter väder.
* Ta och ha gärna med er ett enklare mellis- ex banan samt vattenflaska med.
OBS!:
Tränarutvecklaren- samt utbildarna önskar att till övningarna ha 14 + 2 st spelare.
Dvs 14 st utespelare + 2 st målvakter.
Mvh
Ledarna SIK P19