Sik banner klubben copy

Träningsgrupper och Träningstider inomhus 2022/2023

Träningsschema inomhus från 18 november 2022 t o m prel påsken 2022

16-gruppen 1 ( Födda 16)

Onsdagar, 17:30-18:30, Löpargången, Hallonbergen

Ansvarig: Tina Nordstrand

Huvudtränare: Linnea Nederström

Linnea Moström Bengtsson

Hjälptränare:

Ellenor Bel

Frida Guillet

16-gruppen 2 (Födda 16)

Onsdagar: 18:00-19:00, Ängskolans gymnastiksal sal 2

Ansvarig: Awin Masrouri

awin_m85@hotmail.com

Huvudtränare: Sadie-Tallulah Arnold

Ellinor Wendel-Haak

Hjälptränare: Anneli Ehrdeling,

Awin Masrouri

15 - gruppen (födda 2015)
Torsdagar kl 18.00 – 19.00, Ängskolans gymnastiksal 1
Ansvarig :
Tomm Östlund,
tomm.ostlund@gmail.com
Tränare: Emelie Carbonnier

Joakim Stolpe

med flera



14 - gruppen (födda 2014)

Tisdagar 18.00– 19.00 Ängskolans gymnastiksal 2

Kontaktperson: Teresa Norling, teresa.norling@gmail.com
Tränare:
Peter Tollin, petek394@gmail.com
Fredrik Skarp
Amanda Eklund

August Hannerstål


13 - gruppen (födda 2013)
Tisdagar 17.30-18.30, Hallonbergens Löpargång
Ansvarig: Daniel Abrahamsson

Tränare:
Daniel Abrahamsson
Mohamed Osman

12 - gruppen (födda 2012)
Torsdagar 17.30 – 18.30, Hallonbergens Löpargång

Lördagar 9:00-10:15, Hallonbergens Löpargång från 26 november

Ansvarig: Daniella Stolpe, daniella.stolpe@gmail.com

Tränare:
Ella Appelros


11 - gruppen (födda 2011)
Torsdagar 17.30 – 18.30, Hallonbergens Löpargång

Lördagar 9:00-10:15, Hallonbergens Löpargång, kan ibland utevara på grund av tävling.

Ansvarig: Fredrik Selmered, fredrik.selmered@gmail.com

Tränare:
Johan Edström
Anneli Ehlerding
Kaveh Esmaeily
Julie Nömm

Alva Wästerby


10 - gruppen (födda 2010)

Tisdagar:18.00 – 19.30, Hallonbergens Löpargång, uppvärmning utomhus första 30 min
Torsdagar 18.00 – 19.30, Hallonbergens Löpargång, Uppvärmning utomhus första 30 min

Lördagar 9:00-10.15, Hallonbergens Löpargång , Kan iblan utevara på grund av tävling

Ansvarig: Johan Svedbrant svedbrant@gmail.com

Tränare:
Torkel Kristoffers
Olof Köhn
Tomm Östlund
Anne Unverzagt
Tor Ceasar
Kim Reenaas


Ungdomsgruppen (födda 2006-2009)

Möjlighet att vara del i tävlingsgrupp finns

Tisdagar:18.00 – 19.30 Hallonbergens Löpargång, uppvärmning utomhus första 30 min
Torsdagar 18.00 – 19.30 Hallonbergens Löpargång, uppvärmning utomhus första 30 min

Lördagar 11:00-13.00 Sollentunahallen, kan ibland utevara på grund av tävlingar Ansvarig: Erik Bowallius
erik_bowallius@hotmail.com


Tränare:

Daniel Nilsson (varannan vecka)
Ulf Eriksson
Fredrik Wincent (varannan vecka)

Karin Deresiewicz

Kjell Victorin

Roger Richter


Junior/Senior/Veterangrupp, Fokus Sprint/Häck/Medel (från 15 år och äldre):

Maila till Peter Lundin tumultgrand96@gmail.com för mer info


Löpargrupp (Födda 2013 - 2007)

Gruppen består av både motionärer och tävlingslöpare.

Ansvariga Ulf Eriksson och Erik Bowallius.

Maila Erik_bowallius@hotmail.com vid intresse

Måndagar 18:00-19:15, Samling Start- och målgång Ursviks IP.

Onsdagar 18:00-19:15, Samling Start- och målgång, Ursviks IP


Md adidas
Md stadium
Md sundbybergstad
Md full fart fram t
Sundbybergs Friidrottsskola på sommaren är mycket populär!
Md logga alone 500x172
Stöd Sundbybergs IK Friidrott när du ska handla eller boka hotell på nätet!
Md st ende rs  2
Md md dsc 0008  2
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub