Sikfotbollsidhuvudmyclub

1 Oktober samling 12.30 vid Råsunda IP, Vasalunds IF JS Svart - Sundbybergs IK röd

Extra: Gustaf, Tanim, Axel

Ordinarie: Måns, Felix, Elias, David, Milkias, Yassin, Nasri, Daniele


30 September samling 10.30 vid Bromstens IP, Bromstens IK Blå - Sundbybergs IK Gul

Extra: Milkias, Nasri, Måns

Ordinarie: Gustaf, Malte, Daniele, Neil, Tanim, Angelo, Oliver


30 September samling 0900 vid Bolindervallen, Kallhälls FF Vit - Sundybergs IK Grön

Extra David, Lucas

Ordinarie: Samuel, Alex Kiiski, Amadeus, Asrom, Sebastian, Josef, Natnael



23 September samling 1330 vid Rissne IP, Sundbybergs IK Grön - Bro IK Blå

Extra: Gustaf, Malte, Neil

Ordinarie: Samuel, Alexander Ki, Asrom, Sebastian, Anton, Josef, Natnael


22 September samling 18:15 vid Sundbybergs IP, Sundbybergs IK Röd-Sollentuna FK 17

Extra: Amadeus, Oliver, Tanim

Ordinarie: Edvin, Måns, Felix, Elias, David, Yassin, Nasri


16 September samling 11.30 vid Rissne IP, Rissne IF Svart - Sundbybergs IK röd

Extra: Samuel, Tanim, Natnael

Ordinarie: Edvin, Måns, Felix, David, Milkias, Yassin, Nasri


15 September samling 1900 vid Sundbybergs IP, Sundbybergs IK Gul - Tensta United IS

Extra: Måns, Nasri, Alex Ku

Ordinarie: Malte, Daniele, Neil, Tanim, Angelo, Oliver, Axel


15 september samling 1830 vid Ängby IP, Ängby IF lila - Sundbybergs IK Grön

Extra: David, Elias, Milkias, Edvin

Ordinarie: Samuel, Amadeus, Sebastian, Josef, Natnael, Anton




9 September samling 1530 vid Hässelby IP, Hässelby SK FF 4 - Sundbybergs IK Gul

Extra: Samuel, Sebastian, Elias, Alex Ki

Ordinarie: Gustaf, Malte, Daniele, Tanim, Angelo, Axel


8 September samling kl 19 på Sundbybergs IP, Sundbybergs IK Röd - Djurgårdens IF FF12

Extra: Gustaf, Malte, Daniele, Asrom

Ordinarie: Edvin, Måns, Elias, David, Milkias, Nasri


8 September samling kl 18:15 på Sundbybergs IP, Sundbybergs IK grön - IF Brommapojkarna

Extra: Neil, Oliver

Ordinarie: Samuel, Alex Ki, Amadeus, Asrom, Sebastian, Josef, Natnael, Alex Ku



3 September samling 14.30 på Träkvistavallen, Ekerö:

Extra: Gustaf, Malte, Oliver

Ordinarie: Alexander Ki, Amadeus, Asrom, Sebastian, Josef, Natnael

Tränare: Sten och Micke


3 September samling 1030 på Hässelby IP, Hässelby SK FF 6 - Sundbybergs IK Röd:

Extra: Amadeus, Gustaf, Malte, Oliver

Ordinarie: Edvin, Måns, Felix, Elias, David, Milkias, Nasri

Tränare: Peter


1 September samling 1800 på Örvallen, Sundbybergs IK Gul - Brommapojkarna 14

Extra: Samuel, Yassin

Ordinarie: Gustaf, Malte, Daniele, Neil, Tanim, Angelo, Oliver, Axel



27 augusti samling 1430 på Örvallen, Sundbybergs Ik grön - Ekerö IK1:Blå

Extra: Malte, Nasri, Edvin

Ordinarie: Samuel, Alexander Ki, Amadeus, Asrom, Sebastian, Natnael, Alexander Ku


26 augusti samling 1030 på Rissne IP, Rissne IF röd - Sundbybergs IK Gul

Extra: Milkias, Samuel, Sebastian, Yassin

Ordinarie: Gustaf, Malte, Daniele, Tanim, Angelo, Oliver, Asrom


25 augusti samling 1815 på Sundbybergs IP, Sundbybergs IK röd - IF Brommapojkarna 24

Extra: Amadeus, Oliver, Asrom, Daniele

Ordinarie: Edvin, Måns, David, Milkias, Yassin, Nasri





11 juni samling 1230 på Stora Mossens IP, IF Brommapojkarna 6 - Sundbybergs IK Grön:

Extra: Gustaf, Oliver, Edvin

Ordinarie: Josef, Malte, Daniele, Elias, David, Alex Kuzminov, Samuel, Nasri


10 juni samling 1430 på Kristinebergs IP, Karlbergs BK Vit 2 - Sundbybergs IK Röd

Extra: David, Nasri, Måns

Ordinarie: Edvin, Alex Kiiski, Amadeus, Neil?, Tanim, Oliver, Natnael, Axel



9 juni samling 1900 på Örvallen, Sundbybergs IK Gul - Somalia United Fotbollsförening


Tränare denna gång är Tomas och Klas.

Extra; Elias, Samuel, Daniele

Ordinarie: Gustaf, Måns, Amadeus,Sebbe, Yassin, Angelo, Felix


4 juni samling kl 1030 på Rissne IP, Sundbybergs IK Grön - Bele Barkarby FF 4

Extra: Gustaf, Neil, Felix

Ordinarie: Josef, Malte, Daniele, Elias, David, Kuzminov, Samuel, Nasri


3 juni samling 1330 på Helenelunds IP, Sollentuna FK 1 - Sundbybergs IK Gul

Extra: Daniele, Elias, Nasri, Tanim, Amadeus, Neil, Asrom

Ordinarie: Gustaf Måns Sebbe Yassin


2 juni samlin 18.15 på Örvallen, Sundbybergs IK Röd - Råsunda IS Vit

Extra: David, Felix, Måns

Ordinarie: Edvin, Kiiski, Amadeus, Neil, Tanim, Axel, Natnael



20 maj samling 12.30 på Helenelunds IP är Sollentuna FK 13 - Sundbybergs IK Röd

Extra:
Nasri, Milkias

Ordinarie:
Edvin, Alexander Ki, Amadeus, Neil, Tanim, Oliver, Natnael, Axel


19 maj, samling 19.00 på Örvallen är Sundbybergs IK Gul - Ekerö IK 1:Vit

Extra:
Amadeus, Elias

Ordinarie:
Gustaf, Måns, Asrom, Sebbe, Yassin, Angelo, Felix, Milkias




14 maj samling 10.30 Sundbybergs IK Grön - Kungsängens IF 3

Extra:
Felix, Tanim

Ordinarie:
Josef, Malte, Daniele, David, Elias, Alex Ku, Samuel, Nasri

Tränare denna gång är Roberto.


13 maj samling kl 1230 Kista SC KFUM 2 - Sundbybergs IK Gul

Extra:
Elias, Natanael, Neil

Ordinarie:
Måns, Asrom, Sebbe, Yassin, Angelo, Felix, Milkias

Tränare denna gång är Måns pappa, Klas.


12 maj samling 18.15 Sundbybergs IK Röd - IF Brommapojkarna 12

Extra
David, Måns, Samuel

Ordinarie:
Edvin, Alex Ki, Amadeus, Neil, Tanim, Oliver, Natnael



6 maj samling kl 15.30 Sollentuna FK 19 - Sundbybergs IK Grön

Extrakallade: Amadeus, Natanael, Oliver, Tanim

Ordinarie: Josef, Malte, Daniele, Elias, David, Nasri


6 Maj samling kl 8.30 Sundbybergs IK Gul - IF Brommapojkarna 20

Extrakallade: Alexander Ku, Neil, Samuel

Ordinarie: Gustaf, Måns, Asrom, Sebastian, Angelo, Felix, Milkias



30 April kl 13.00 Ekerö IK svart - Sundbybergs IK röd

Extrakallade:
David, Elias, Nasri, Måns

Ordinarie:
Edvin, Amadeus, Neil, Tanim, Natanael, Axel


30 April kl 9.15 Sollentuna FK 6 - Sundbybergs IK gul

Extrakallade:
Daniele, Samuel, Malte

ordinarie:
Gustaf, Måns, Asrom, Sebastian, Angelo, Felix, Milkias


29 April kl 9.00 Spånga IS FK 11 - Sundbybergs IK röd

extrakallade:
Alexander Ku, Daniele, David,Sebastian

ordinarie:
Edvin, Alexander Ki, Tanim, Oliver, Natanael, Axel


28 April kl 19.30 Sundbybergs IK grön - Hässelby SK FF 2

Extrakallade:
Milkias, Gustaf

Ordinarie:
Josef, Malte, Daniele, Elias, David, Alexander Ku, Samuel, Nasri


Md stadiumlogga
Md md menymyclub2
Md framsidah annons
Md output tnktyn

Följ oss på

Md ks
Md fs
Md landslagetyoutube
Landslaget tränade med oss!
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub